AGATA GIBAS Dzieci uczą robotyki
Warsztaty „Dzieci uczą robotyki” to nietypowe przedsięwzięcie. Odwracamy role. Tym razem to uczniowie będą prowadzącymi. Pokażą Państwu jak na różnych poziomach edukacji uczą się robotyki. Chętnie zademonstrują jak budować i programować roboty. Wszystko to pod okiem oświadczonych nauczycieli którzy chętnie opowiedzą o szczegółach zarówno technicznych prezentowanych pomocy jak również metodycznych aspektach ich wykorzystania na lekcji. Na warsztatach czeka na Państwa kilka stanowisk:
- Roboty Dash i lekcja patriotyzmu – gra „Poznajemy naszą ojczyznę” oraz nauka robotów hymnu państwowego.
- Ozoboty
- Tworzymy grę zręcznościową „Labirynt” oraz domowe instrumenty z wykorzystaniem aplikacji scratch i płytki makey-makey.
- Doświadczenia z Lego Education.
- Programowanie w Pythonie z robotami Codey Rocky.
- Figury geometryczne z robotami Codey Rocky
PIOTR BOROWIK Interdyscyplinarne zajęcia w edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem LEGO® Education SPIKE Essential
Wprowadź na swoich lekcjach interdyscyplinarne nauczanie z elementami STEAM za pomocą zestawów LEGO® Education SPIKE Essential.
Na warsztatach zaprezentowane zostaną podstawowe założenia LEGO® Learning System, oraz jak w praktyce wygląda jego wdrożenie z zestawem LEGO® Education SPIKE Essential. W trakcie spotkania każdy z uczestników będzie mógł zbudować i zaprogramować interaktywny model z klocków
i poznać, w jaki sposób realizacja zajęć z ich wykorzystaniem wpisuje się zarówno w metodykę STEAM, jak i w podstawę programową dla klas 1-3 szkoły podstawowej.
Przebieg warsztatów:
1. Wstęp do metodyki LEGO® Education
2. Prezentacja zestawu LEGO® Education SPIKE Essential
3. Realizacja przykładowych scenariuszy zajęć z zestawem LEGO® Education SPIKE Essential
4. Gdzie szukać dostępnych scenariuszy oraz inspiracji do pracy z zestawami LEGO® Education?
Mariusz Brodziak Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) jako innowacyjne narzędzie edukacyjne w wielu dziedzinach, w tym w nauczaniu pierwszej pomocy.
Od 1 września 2024 r. w szkołach podstawowych startuje nowy program edukacyjny! Uczniowie będą zdobywać umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz nauczą się, jak prawidłowo reagować na wypadki. To ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i świadomości zdrowotnej naszych dzieci. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiada, że te cenne lekcje będą realizowane podczas zajęć z wychowawcą. Nasze warsztaty są doskonałym przykładem wykorzystania VR do nauki umiejętności takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO), pozycja bezpieczna, opatrywanie ran oraz procedury EKO. Dzięki zastosowaniu fantomów i interaktywnych scenariuszy, użytkownicy mogą praktykować w realistycznych warunkach, co znacząco podnosi efektywność nauczania.
Kluczowe funkcje i zalety warsztatów i aplikacji 4helpVR:
- Realistyczne scenariusze: Aplikacja oferuje różnorodne scenariusze awaryjne, które odzwierciedlają rzeczywiste sytuacje, takie jak wypadki, nagłe zatrzymanie krążenia czy krwotoki.
- Interaktywne ćwiczenia: Użytkownicy mogą przeprowadzać RKO na wirtualnym fantomie, ćwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy opatrywanie ran.
- Natychmiastowa informacja zwrotna: Aplikacja dostarcza natychmiastowych informacji zwrotnych na temat poprawności wykonywanych procedur, co pozwala na bieżące korygowanie błędów.
- Dostępność i elastyczność: Możliwość korzystania z aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, co czyni ją idealnym narzędziem zarówno dla profesjonalistów, jak i osób prywatnych.
Krzysztof Kaszuba Odblokuj Potencjał Edukacji z Google Workspace, Chromebookami i Gemini
Te praktyczne warsztaty pokażą Ci, jak wykorzystać narzędzia Google Workspace, Chromebooki i zaawansowane możliwości Gemini, aby stworzyć dynamiczne i angażujące środowisko nauki.
Podczas warsztatów:
- Odkryjesz jak Google Workspace (Dokumenty, Prezentacje, Arkusze itp.) może usprawnić współpracę, komunikację i organizację w klasie.
- Nauczysz się wykorzystywać Chromebooki do tworzenia interaktywnych lekcji, projektów i ocen.
- Zrozumiesz, jak Gemini może wspomóc personalizację nauki, dostarczając uczniom spersonalizowane informacje i wsparcie.
- Zdobędziesz praktyczne umiejętności, które natychmiast przełożysz na swoją codzienną pracę.
Dołącz do nas i odkryj, jak technologia może wzbogacić Twoje metody nauczania!
MARZENA MANDLA Warsztat: „Kreatywne Marzenia, Realne Fundusze”
Marzenia są nieograniczone, podczas gdy rzeczywistość często narzuca nam pewne ograniczenia, zwłaszcza finansowe. W edukacji marzenia są kluczowe, ponieważ to one napędzają innowacje i motywację do rozwoju. Podczas warsztatów dowiesz się, jak przekształcić marzenia w konkretne projekty i pozyskać środki na ich realizację. Przyjrzymy się także nadchodzącemu konkursowi na edukację przedszkolną w województwie śląskim, bo przecież nowoczesne technologie są także w przedszkolach. Warsztat pomoże uczestnikom zrozumieć, jak marzenia mogą stać się podstawą dla realnych projektów, jak przeprowadzić skuteczną inwentaryzację dostępnych zasobów oraz jak skutecznie przygotować się do pozyskiwania funduszy. Nauczysz się, jak harmonijnie łączyć kreatywność z praktycznym podejściem do finansowania projektów edukacyjnych.
MARCIN PAKS Pracownia prawdziwie przedmiotowa!
Poznaj rozwiązania wspierające dyrektora i nauczycieli dla Twojej szkoły, które poszerzą jej ofertę i wesprą ucznia w nauce oraz ewaluacji wiedzy i umiejętności. Na warsztacie kompleksowe edukacyjne oprogramowania przedmiotowe dla szkół i przedszkoli, które znakomicie wykorzystasz w tracie angażujących zajęć przedmiotowych na sprawdzonych urządzeniach jak monitor interaktywny, komputer, czy z wkraczającą do edukacji technologią VR. Iteratywne zasoby firmy z przeszło 30 letnim doświadczeniem w ich produkcji (Learnetic z Gdańska) wraz z pełną obudową metodyczną, są odpowiedzią na zmieniającą się wciąż rzeczywistość w edukacji i gwarancją jej jakości.
ANDRZEJ PIETRZYK Undercover Teaching w praktyce
Jeśli po moim wykładzie będziecie ciekawi jak wygląda w praktyce „Undercover Teaching”. Zapraszam na moje zajęcia. W trakcie których pokażę jak „pod przykrywką” pewnego problemu nauczymy uczniów kilku ważnych pojęć i umiejętności z podstawy programowej. Zgodnie z powiedzeniem „Powiedz mi a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól działać a zrozumiem” proponuję abyście Państwo wcielili się w rolę uczniów i przy okazji sami odkryli zalety takiego prowadzenia zajęć i przy okazji zobaczyli jak wiele korzyści daje na lekcji technologia dotykowa.
MARLENA PLEBAŃSKA Warsztat dla Nauczycieli: STEAM-owa Lekcja z iPadem
Warsztat skierowany do nauczycieli, którzy chcą wprowadzić elementy STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka) z wykorzystaniem iPadów w edukacji dzieci. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć interaktywne lekcje przy użyciu aplikacji edukacyjnych, które wspierają rozwój kreatywności, krytycznego myślenia i współpracy wśród uczniów. Zajęcia obejmą m.in. tworzenie cyfrowych rysunków, animacji, eksperymentów naukowych oraz zadań związanych z matematyką, które można realizować na iPadzie. Warsztat dostarczy gotowych scenariuszy i pomysłów na lekcje, które nauczyciele mogą od razu wykorzystać w klasie.
IZABELA SIEWNIAK Sekrety nowoczesnej edukacji: Odkryj moc sztucznej inteligencji i Canvy.
Zanurz się w przyszłość edukacji z naszymi warsztatami! Czy wiesz, że niemal każdy nauczyciel potrafi stworzyć prostą prezentację? Ale co by było, gdyby mogło to kosztować mniej wysiłku, mniej czasu i przynosić lepsze efekty? Wyobraź sobie, że przyciągasz uwagę uczniów przez całe 45 minut
i chcą więcej! Tak, to możliwe! Zapraszam Cię na wyjątkowe warsztaty, gdzie pokażę, jak wykorzystać Sztuczną Inteligencję i jej „edupotencjał” na różnorodnych zajęciach. Niezależnie czy jesteś nauczycielem przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej czy przedmiotów w klasach 4-8, odkryjesz nowe możliwości w swojej pracy. Mój ulubiony cytat to: „Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu”. Chcę, byś poczuł to samo!
Dlaczego warto wziąć udział?
- Odkryjesz magię Sztucznej Inteligencji w Canvie: Nauczę Cię, jak wybrać idealny plan dla Ciebie na tej platformie.
- Poznasz moc współpracy Canvy z monitorami Promethean: Przekonasz się, jak wiele zyskasz dzięki tej kombinacji.
- Doświadczysz nauki przez działanie: Tworząc własną prezentację, sprawdzisz wszystko na swoich urządzeniach mobilnych i cyfrowych (laptop, tablet).
- Zobaczysz, jak AI dostosowuje się do użytkownika: Wspólnie sprawdzimy, czy Sztuczna Inteligencja generuje to samo dla każdego użytkownika, czy jest indywidualnie dopasowywana.
Stworzysz projekt idealny na każdą lekcję: - Wykorzystując tylko narzędzia AI i własne zasoby, stworzymy kompletny projekt lekcji.
Dodatkowo, pokażę Ci krok po kroku, jak uzyskać darmowy dostęp do Canvy dla Edukacji połączonej z ZPE. Nie czekaj! Zarejestruj się już dziś
i dołącz do grona nowoczesnych nauczycieli, którzy przenoszą swoje zajęcia na wyższy poziom. Nie może Cię tam zabraknąć! Czekam na Ciebie
z niecierpliwością!
ŁUKASZ WINKLER Atrakcyjne sposoby nauczania z perspektywy ucznia
Jako uczeń słyszy się i widzi wiele rzeczy, które oficjalnie wyglądają inaczej. Wiele uczniów w szkołach nie wie jak się uczyć, a lekcje uznaje za niewartościowe i nieatrakcyjne. Przejrzałem sposoby i narzędzia do nauczania używane w Polsce i za granicą, które mogę uczynić lekcje atrakcyjniejszymi i skuteczniejszymi. Zebrałem też doświadczenia własne i rówieśników, z których wnioski mogą inspirować do zmian
w edukacji szkolnej.
Wszystko to zaprezentuje w trakcie konferencji „Edukacja Nowe Horyzonty, Nowe Wyzwania”
DARIUSZ WOLSKI Metoda eduStacji prowadzona w oparciu o nauczanie zróżnicowanych potrzeb edukacyjnych, indywidualizację pracy na lekcjach oraz praktyczne umiejętności powodujące wzrost odpowiedzialności uczniów
za własny rozwój.
Metoda eduStacji to inspirująca forma prowadzenia lekcji, która angażuje uczniów i wdraża ich do przejmowania odpowiedzialności za własny proces uczenia się. Wspólne zajęcia rozwijają warsztat pracy, dają szansę doświadczać nowej roli współpracy z uczniami i przynoszą satysfakcję z każdej lekcji. Generują progres w komunikacji, pogłębiają relacje w klasie i powodują wzrost motywacji wewnętrznej.
Ważnym atutem jest wprowadzenie różnorodnych pomocy dydaktycznych i form aktywności do danego zagadnienia. Przygotowane zadania są w pełni skorelowane z obowiązującymi podręcznikami wiodących wydawnictw, dzięki czemu założenia i sposób realizacji lekcji metodą eduStacji pozwala realizować cele aktualnej podstawy programowej. Wszystkie zadania zostały napisane przez doświadczonych nauczycieli praktyków i sprawdzone w pracy z uczniami szkół podstawowych.
Poruszane zagadnienia:
Metody aktywizujące, motywacja wewnętrzna, autorefleksja, praca z błędem, informacja zwrotna, ocenianie kształtujące, tutoring rówieśniczy, współpraca, komunikacja.
MACIEJ GABAŁA Warsztaty z Robotyki i Druku 3D
Zapraszamy na niezwykłe warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zgłębić fascynujący świat robotyki oraz druku 3D! Podczas zajęć uczestnicy poznają roboty z platformy DFRobot micro, w tym popularny model Maqueen. Warsztaty oferują doskonałą okazję do rozwoju umiejętności programowania w przyjaznym środowisku Mind+, które stanowi idealny wstęp do bardziej zaawansowanych języków, takich jak Python.
Dodatkowo, każdy uczestnik nauczy się podstaw projektowania obiektów 3D, zaczynając od prostych modeli i stopniowo przechodząc do bardziej skomplikowanych form. To świetna szansa, aby rozwinąć swoją kreatywność i umiejętności techniczne w inspirującym otoczeniu.
Inspirujący panel dyskusyjny
Uczestnicz w panelu „Nowoczesna edukacja oczami…”, gdzie swoje perspektywy przedstawią nauczyciele, dyrektorzy, uczniowie, rodzice oraz przedstawiciele organizacji rządowych.
PODSUMOWANIE
Konferencja odbędzie się na trzech płaszczyznach: wykładowej, warsztatowej oraz wystawowej, oferując wszechstronne i praktyczne podejście do edukacji. Nie przegap okazji, by być na bieżąco z najnowszymi trendami i technologiami! Dołącz do nas i zainspiruj się nowymi możliwościami w edukacji – Twoi uczniowie na pewno Ci za to podziękują!